امروز برابر است با :چهارشنبه 6 مرداد 1400

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) | 6 بهمن 99

در آخرین تحلیل تکنیکال بیت کوین، پیش بینی کردیم که اصلاح در تایم روزانه، در تایم های پایین دست در قالب یک الگوی مثلث خود را نشان خواهد داد. اصلاح بیت کوین در تایم روزانه تا محدوده %50 فیبوناچی اتفاق افتاده و اکنون نمودار نشانه هایی از اتمام اصلاح را از خود بروز داده است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

بیت کوین در طی اصلاح خود، محدوده 30000 دلار را به عنوان کف قیمتی قدرتمندی شناسایی کرد و و بالای آن تثبیت شد. قیمت قبل از رسیدن به محدوده %61.8 فیبوناچی که در محدوده خط روند صعودی کوتاه مدت قیمت می‌باشد، از شتاب حرکت نزولی خود کاسته است. بنابراین می توان انتظار داشت که بیتکوین فاز اصلاحی خود را به اتمام رسانده باشد. هیستوگرام مکدی ارتفاع خود را کم کرده است و اندیکاتور مکدی با نمودار قیمت همگرایی دارد، که نشانه تمایل به حفظ روند صعودی بلند مدت می باشد. بنابراین انتظار می رود قیمت با عبور از سقف قیمتی پیشین خود، به سمت اهداف بلند مدتی خود حرکت نماید.

برای بررسی دقیقتر، فاز اصلاحی نمودار را در تایم 4 ساعته نیز تحلیل می‌کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم 4 ساعته، فاز اصلاحی بیت کوین را می‌توان در قالب یک الگوی مثلث در نظر گرفت. قیمت اکنون در حال تکمیل موج سوم الگو می‌باشد که می‌تواند تعیین کننده جهت حرکت قیمت باشد. در صورت شکست الگو رو به بالا و تثبیت قیمت بالای 37000 دلار، موج صعودی در فاز روزانه آغاز خواهد شد.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

با توجه به شکست مقاومت در اندیکانور RSI می‌توان به شکست سقف مثلث امیدوار بود اما با توجه به اینکه RSI در محدوده 50 قرار دارد، شتاب حرکتی قیمت بالا نخواهد بود و پولبک به این خط دور از ذهن نیست.

بهترین حد ضرر را میتوان خروج قیمت از کف مثلث و یا بازگشت اندیکاتور RSI به زیر مقاومت آن دانست. در آن صورت الگوی مثلث دیگر اعتبار نخواهد داشت و اصلاح در تایم روزانه تا محدوده 27000 دلار ادامه خواهد داشت، که مطابق با خط روند صعودی در تایم روزانه و فیبوناچی %61.8 می‌باشد. در صورت از دست رفتن کف مثلث محتمل ترین سناریو اصلاح در قالب الگوی پرچم خواهد بود که در شکل مشخص است.

 

 

منبع:isignal.ir

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *